Saç Dökülmesi Sorunu

Yüz bölgesinin hemen üzerinde bulunan ve kişi hakkında ilk izlenimde oldukça önemli olan saçlar, kişinin tüm çehresini ve yaş görünümünü değiştirebilir. Uzun ve sağlıklı saçlar kişinin çok daha genç ve dinamik görünmesini sağlarken temiz ve gür saçlar da kişi üzerinde olumlu bir intiba bırakır. Son derece önemli olan saçlar, aynı zamanda bir önem simgesidir. İnsanlar, özel günlerde de günlük yaşamda da saçlarına özel bir bakım gösterir ve şekillendirirler. Günlük yaşamın stresi, çevresel faktörler, beslenme alışkanlıkları, saç üzerine uygulanan ısıl işlemler gibi nedenler saçların dökülmesine, matlaşmasına ve cansızlaşmasına neden olabilir. Naturalse, saçların ihtiyacı olan nemi yeniden kazandırarak kullanıcılarına birçok avantaj sunar. Saç dökülmelerini durdurduktan sonra yeni saç oluşumunu destekleyen, tamamen doğal içeriklerden oluşan bitkisel bakım ürünlerimiz, saçların hak ettiği değere kavuşmasını sağlıyor.

Saç Dökülmesi Neden Olur?

Saç dökülmesinin çeşitli nedenleri olabilir. Bunlar arasında bulunan genetik faktörler, beslenme veya dışarıdan alınacak takviyeler için yeterli değildir. Genetik faktörlerin dışındaki tüm saç dökülmelerinin çözümü vardır. Yanış beslenme alışkanlıkları sonrasında kişinin yeteri kadar besin değeri alamaması saçlarının dökülmesine neden olabilir. Vücut, vitamin ve mineral desteğini vücudun hayati organlarına aktardığı için saçlara sıra gelmez, kökleri cansızlaşan saçlar da dökülmeye mahkumdur. Bu nedenle saç dökülmesi yaşayan kişilerin yeterli ve dengeli beslenmesi oldukça önemlidir. Saç dökülmesinde etkili olan bir diğer faktör ile deri problemleridir. Kepek, egzama gibi sorunlar saç dersinin pH’ını bozarak saçların cansızlaşmasına neden olur. Saçlar kökten dökülür ve bu durum da seyrek saçlara veya kısmi kelliğe neden olabilir. %100 doğal içeriği ile saç derisindeki dengenin sağlanmasına yardımcı olur. Saçın pH’ını dengeleyerek saç derisindeki problemleri ortadan kaldıran özel formül, saçları güçlendirerek koparak dökülmesini de engeller.

Saç Dökülmesi Tarih Oluyor

Kadınların sırtına yapışan dökülmüş saçlar, erkeklerin yastıklarında kalan saç telleri artık sadece filmlerde olacak. Hormonal sorunlardan kemoterapi süreci sonrasında yeni saç güçlendirmede stres ve depresyon sonrasından vitamin ve mineral eksikliğine kadar saç dökülmesinin neden olduğu tüm etkenleri ortadan kaldıran Naturalse, %100 doğal içerikli özel formülü ile saçları yeniden canlandırıyor. Saç rengini açma, düzleştirme, kozmetik şampuanlardan dolayı saç dökülmesi gibi problemlerin de yok edilmesini sağlayan ürünlerimiz, düzenli olarak kullanıldığında saç dökülmesini durdurur, yeni saç oluşumunu destekler, saçların koparak dökülmesini engeller ve saçlara hacim kazandırır. Daha dolgun ve parlak saçlar için tercih edebileceğiniz Naturalse ürünlerini cinsiyet fark etmeksizin kullanabilirsiniz. İçeriğinde kozmetik ürünlerde olduğu gibi parfüm bulunmayan saçbakım ürünlerimizin kendine ait doğal bir kokusu vardır. Nasıl ki saçlarınıza parfüm sıkmıyorsanız saç bakım ürünlerinde de parfüm içerikli ürünler kullanmamalısınız. İçeriğinde hiçbir kimyasal bulunmayan saç bakım ürünlerimizi her yaşta birey rahatlıkla kullanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ