Saç Bakımı

98 TL
Naturalse Sprey 100 ML Naturalse Sprey 100 ML İNCELE
49 TL
Naturalse Sprey 50 ML Naturalse Sprey 50 ML İNCELE

Saç Bakımı Uzmanı Naturalse

Saç Bakımı nasıl yapılır? Saç bakımı yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Saç bakımının olmazsa olmazları nelerdir? Sorularınıza cevap vermek istiyoruz. Saç bakımı uygulamasında yapılan hataları, doğru bildiğimiz yanlışları anlatıyoruz. Saç bakımının olmazsa olmaz kuralı: Kullanılan ürün bütünüyle doğal olmalı, kimyasal içermemelidir. Doğada kendiliğinden yetişmiş organik maddelerden oluşan bileşikler vücudumuzla dosttur. Vücudumuzdaki bakımlar arasında bizi en çok ilgilendiren bakımların başında gelen saç bakımımızı yaparken doğal içerik barındıran, kimyasal ihtiva etmeyen ürünleri kullanmamız fevkalade mühimdir. Bitkisel içerikli ürünlerle saç bakımı yaparak saçlarımızın yaşamına güç katıp saç sağlığımızı dengeleyebiliriz.

Öncelikli olarak şampuan veya sabunlarla yapılan saç temizliğine değinelim. Saçlara en sık uygulanan bakım türü saçları yıkayarak temizlemektir, saçlara en büyük kötülüğün yapıldığı aşama budur. Şimdi sizlere saç yıkanması esnasında yapılan genel hataları paylaşarak saç bakımı uygularken dikkat etmeniz gereken doğruları anlatmak istiyoruz. Saç bakımında sıklıkla yapılan hataların başında saçların aşırı sıcak suyla yıkanması gelmektedir. Yüksek sıcaklıktaki suyla yıkanan saçlar incelerek zayıflar, dökülmeye yatkın olur. İncelerek, koparak dökülen saçlarımız olsun istemezsiniz. Saçınızı yıkayacağınız suyu insani sıcaklıkta tutarak saça zarar vermeyecek biçimde yıkamalısınız. Kullanmış olduğumuz şampuan bitkisel içerikli olmalı (sabun kullanıyorsak yine bitkisel olmalı), alkol, paraben vb. zararlı içerikleri ihtiva etmemelidir. Saç temizliğinde kullandığınız ürünü yumuşak hareketlerle saçlarınıza zarar vermekten uygulamalısınız. Saçlarımızı sık sık yıkamak köklerden salgılanan ve saçı besleyen doğal yağın saçlara nüfuz etmesini engelleyerek saçların doğal bakımının önüne geçer. Sıklıkla yıkayarak saç bakımı uygulaması doğru bilinen yanlışların başında gelmektedir. Saçımızı sık sık değil, belli aralıklarla yıkamak en doğru tercih olacaktır. Saçımızı yıkarken, özellikle durulamaya özen göstermemiz şart. Kullandığımız şampuan ya da sabunun saç derisinde bıraktığı kalıntılar saç köklerine zarar vererek saç dökülmesine sebep olabilir. Genelde iki kez saç durulaması yeterlidir kanısı olsa bile, kullanılan suyun sertliğine, kireç oranına göre iki durulama yeterli olmayabilir. Yıkamanın arkasından saç derinizi elinizle kontrol edin; gerekiyorsa saçlarınızı üçüncü kez durulayarak saçlı derinin temizlendiğinden emin olun.

Yalnızca bitkisel içerikli ürünlerden faydalanarak saçlarımızı yıkamak, saçlarımızı yıkadığımız suyun sıcaklığını iyi ayarlamak, gerektiği kadar tekrarla saçlarımızı durulamak saç bakımı için yeterli değildir. Saçlarımızın en büyük ve sinsi düşmanı strestir. Çağımızın kaçınılmaz sorunu olan stres insanların metabolizmasını bozduğu gibi saçların sağlığını etkilemekte, şiddetli dökülmelere sebep olmaktadır. Stresten uzak durmak, sağlıklı ve dengeli beslenmek, spor yapmak, saç bakımına destek sağlayacak faktörlerdir. Her uygulamada olması gerektiği gibi saç bakımı esnasında da aşırıya kaçmadan davranmalı, saçımızı ve saç derimizi hırpalamadan bakım yapmalıyız. Saçlarınızın güzelliği yüzünüze yansısın istiyorsanız saçlarınıza doğal davranın.

Saç bakımı, saçlar ve saç köklerimizin sağlığı için altın değerindedir. Naturalse ürünleriyle saç bakımı yaparak saç sağlığınızı destekleyebilirsiniz.

BÜLTEN ABONELİĞİ